Indywidualny Standard Edukatora Przyszłości

Transkrypcja

Mam na imię Konrad i witam Cię w szkoleniu, które jednocześnie jest też formularzem zgłoszenia do Indywidualnego Znaku Jakości – Edukator Przyszłości. Pozwól, że w kilku zdaniach opowiem Ci czym jest Znak Jakości – Edukatora Przyszłości, dlaczego warto się do niego zgłosić oraz jak będzie wyglądało to szkolenie.  

Indywidualny Znak Jakości to odznaka poświadczająca, że dany edukator potrafi kształcić kompetencje przyszłości. Znak został opracowany w ramach stworzonego przez FPPP Standardu Jakości Kształcenia Kompetencji Przyszłości. Standard ten zawiera elementy niebywale istotne w procesie kształtowania i identyfikowania kompetencji przyszłości. Niektóre z tych elementów nie są nowe, ale dotychczas były niewystarczająco cenione. Naszej Fundacji oraz przedsiębiorcom zależy na podniesieniu jakości kształcenia kompetencji przyszłości w Polsce. Nasz standard pomoże przenosić najlepsze światowe metody, praktyki i narzędzia dydaktyczne do polskiego systemu edukacji.   

W tym kursie pokażemy Ci jakie kryteria należy spełnić aby otrzymać Indywidualny Znak Jakości. Pierwszym krokiem będzie Twoja samoewalucja, wykonana w formie odpowiedzi na szereg przygotowanych przez nas pytań. Kolejnym krokiem będzie rozmowa, on-line z naszymi ewaluatorami, które termin umówimy w ciągu 60 dni od Twojego zgłoszenia do Znaku Jakości. Indywidualny Znak Jakości Edukatora Przyszłości otrzymasz min. w systemie Odznaka+ Instytutu Badań Edukacyjnych.  

W ramach szkolenia poznasz pięć kluczowych aspektów, które wyłoniono w wyniku prac ekspertów, a które pozwalają spełnić wymagania w zakresie Indywidualnego Znaku Jakości.  

Na rynku funkcjonuje wielu szeroko rozumianych edukatorów. Istotą naszego Znaku Jakości jest identyfikacja i promowanie osób działających w sposób skuteczny, w tym, jeśli zachodzi taka potrzeba, wyznaczających nowe trendy i standardy. Edukatorów, których uczniowie pamiętają i którym są wdzięczni za ich pracę. Jak sądzisz, czy jesteś jednym z nich? 

Niezapisany/a
Tylko dla zalogowanych

Moduł zawiera:

  • 3 zagadnienia
  • 7 tematów
Skip to content