Postępy
0% ukończone

Przyjrzyjmy się jak planowanie takiego procesu może wyglądać krok po kroku.

Na wstępie musimy wybrać oczywiście potencjalny obszar transformacji. Następnie powinniśmy zacząć zadawać sobie pytania, które przybliżą nas do zaplanowania transformacji w sposób optymalny.

Zaczynamy od odpowiedzenia sobie na pytanie czy potrafimy wyznaczyć lidera z osób we własnym zespole. Jeśli tak, to powinniśmy usiąść razem i wspólnie zastanowić się nad podziałem ról. Jeżeli nie, albo jeżeli ktoś z zespołu nie czuje się na siłach, to niezbędne może okazać się posiłkowanie zasobami zewnętrznymi.

W następnym kroku warto zaplanować działanie związane z wdrożeniem zmian, nieważne czy myślimy o wdrożeniu produkcyjnym czy PoC. Czasem zdarza się tak, że pierwszą styczność z inteligentnymi rozwiązaniami produkcyjnymi mieć będziemy w momencie projektowania nowej linii. Wiadomo, że w takim przypadku nie musimy planować wyłączenia części zasobów produkcyjnych. Ale kiedy myślimy o modernizacji, to takie aspekt pod uwagę już wziąć należy.

Kolejnym działaniem, które warto zaplanować jest wyłonienie poddostawcy, który nam pomoże pierw w doprecyzowaniu na etapie planowania, a na koniec we wdrożeniu. Czasem zdarza się, że sami dysponujemy zasobami, które na to pozwolą, wtedy podwykonawcy nie wybieramy. Ale sami musimy zwalidować dostępność niezbędnego sprzętu.

Skip to content